کمک به زلزله زدگان یک وظیفه ی انسانی است

 
 
حوادث طبیعی هم همیشه جان انسان های تحت ستم و فقیر را بیش از ثروتمندان خواهد گرفت. می توان گفت حتی طبیعت هم علیه فقراست و ظلم طبقاتی به بشر در بلایای طبیعی و غیره هم خود را به اشکال مختلف نشان می دهد. کشتی تایتانیک یک نمونه ی روشن است. در هنگام زلزله و سیل و طوفان و بهمن و غیره هم اغلب این فقرا و تهیدستان هستند که قربانی می شوند. امنیت مساکن انسان های تحت ستم بارها بیشتر در معرض بلایای طبیعی است تا انسان های سرمایه داری که در منازل با امنیت بالا زندگی می کنند. کمک به زلزله زدگان جدا از اینکه یک امر و وظیفه ی انسانی است، عملی طبقاتی در همبستگی با توده های تحت ستم هم هست.
هر کس هر کمکی می تواند بکند لازم است بدون هیچ قید و شرطی به مردم تحت ستم و زلزله زده و گیر کرده زیر اوار بکند.
نباید تحت هیچ شرایطی به خزعبلات رژیم خونخوار جمهوری اسلامی و دشمن مستقیم توده های تحت ستم بها داد.
جمهوری اسلامی مثل هر دولت سرمایه داری دیگر، با ایجاد شکاف طبقاتی بین طبقات مختلف و مناطق مختلف کشور و درست کردن نوعی هیرارشی، ضربه پذیری طبقات محروم جامعه را در مقابل حوادث طبیعی بالا برده است.
از همینجا اعلام می کنم که سرمایه داری جمهوری اسلامی تروریست ایران در خلق این حوادث نقش اصلی را ایفا می کند. پول هایی که صرف تروریزه شدن و اسلامیزاسیون خاورمیانه می شود را می توان برای درست کردن مساکن بسیار امن برای تمام طبقات جامعه سرمایه گذاری کرد و تلفات بلایای طبیعی را به حد صفر رساند، اما این دولت خونخوار و امپریالیست تحت هیچ شرایطی حاضر به سرمایه گذاری در زمینه های عمرانی و به ویژه در زمینه ی مسکن نبوده و نیست و دشمنی خود را با طبقات محروم و تحت ستم جامعه با اشکال مختلف بیان کرده و نشان می دهد.
 
مرگ بر جمهوری تروریست امپریالیست اسلامی ایران
 
هسته ی مرکزی گفتمان رادیکال
13.11.2017

اترك تعليقًا

إملأ الحقول أدناه بالمعلومات المناسبة أو إضغط على إحدى الأيقونات لتسجيل الدخول:

شعار ووردبريس.كوم

أنت تعلق بإستخدام حساب WordPress.com. تسجيل خروج   /  تغيير )

Facebook photo

أنت تعلق بإستخدام حساب Facebook. تسجيل خروج   /  تغيير )

Connecting to %s